Fotografie z adaptačního kurzu třídy PG1 na Zvířeticích ve dnech 4.-5. září 2013

 

V červenci jsme na webu zprovoznili nový kalendář, najdete jej vlevo dole na konci menu. Zde zveřejňujeme termíny akcí, zkoušek, maturit, opravných zkoušek a nejbližších akcí.

Systém zveřejňování zpráv ze života školy je následující. Oficiální dokumenty, důležité akce, fotogalerie a podobně - to vše umisťujeme na oficiální web školy. Videa najdete na youtube naší školy - odkaz vpravo nahoře. Klasifikaci a hodnocení chování, zprávy pro rodiče - najdete v odkaze "Klasifikace" v horním menu (zde je vstup možný pouze s heslem - to žáci obdrží od třídních učitelů). Vedlejší odkaz "E-learning" obsahuje učební materiály. Nejaktuálnější drobné zprávy, fotografie a upoutávky najdete na facebooku školy. Odkaz najdete vpravo vedle prvního článku na webu. Na facebookový profil školy se může podívat každý, tedy i "nefacebookář".

Úřední hodiny na sekretariátu:

18. 8. - 22. 8. od 8.00 do 12.00 hodin, ve středu do 16.00 hodin.

25. 8. - 29. 8. od 7.00 do 15.00 hodin, v pondělí a ve středu do 16.00 hodin.

Průkazky a různé žádosti potvrzuje škola od 1. 9. 2014 (tedy po nástupu do školy)!!!

Rozvrhy hodin budou zveřejněné pravděpodobně v úterý 26. srpna. Předběžně počítejte s tím, že obědová přestávka se prodlouží o deset minut (vycházíme vstříct požadavkům žáků, kteří takto budou moci chodit na obědy na SPŠ) a všechny hodiny po tomto čase budou končit o 10 minut déle než doposud. Před tímto rozhodnutím jsme prověřili dopravní dostupnost žáků.

Dálkové studium bude zahájeno druhý týden v září. První ročník tedy ve čtvrtek 11. září, druhý ročník v pondělí 8. září a třetí ročník v úterý 9. září. Rozvrhy dálkařům začínají ve 12.00 hodin.

Uvolnění z tělesné výchovy - pokud budete žádat o uvolnění z tělesné výchovy, zajistěte si potvrzení od lékaře do konce prázdnin. Žádosti budou přijímány pouze do 15. září!

Na domově mládeže dochází k velkým změnám. Zároveň jsme museli upravit cenu ubytování (vzhledem k rostoucím energiím, cena nebyla několik let navyšována) na 1.000,- Kč za měsíc (omlouváme se za překlep). Prosím žáky, aby upravili trvalé příkazy v bance, eventuálně učinili doplatek. Domov mládeže bude obsazen pouze žáky naší školy.

První týden v září budou mít odborný výcvik následující třídy: CA1 (cukráři a aranžérky první ročník), CPE2, APE3, P3. Třídy prvního září slavnostně přivítáme ve škole a od úterý budou na praxi (je tedy třeba mít vyřízený zdravotní průkaz, připravené veškeré oblečení a obutí!).

Adaptační kurzy - nezapomeňte prosím uhradit kurz. V případě, že žák nepojede, je třeba aby o tom neprodleně informoval školu! Je možno zatelefonovat na tel.: 326 321 649, nebo poslat mail na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. (do předmětu napište jméno, příjmení a obor žáka, do zprávy informace).

Nepřítomnost žáka první den ve škole je bezpodmínečně nutné omluvit předem. Pokud žák bez omluvy nenastoupí do školy, může škola na jeho místo přijmout dalšího uchazeče.

Seznam učebnic pro školní rok 2014/2015 naleznete zde.

 

KARTA2014

Přeji všem krásný zbytek prázdnin.  Š. Klíma - ředitel školy

V září čekají naše žáky následující akce:

- do středy 9. 9. je možné přihlašovat se na vzdělávací pobyt do Anglie - podrobnosti v předešlém článku. První skupina 40 žáků odjíždí 2. listopadu a vrací se 7. listopadu, druhá skupina 40 žáků odjíždí 8. 11. a vrací se 15. 11. 2015

- ve středu 9. 9. se 120 žáků zúčastní natáčení pořadu Nejchytřejší Čech v České televizi

- od 10. září do 12. září se naše škola bude spolupodílet na organizaci akce Jičín - město pohádky, děvčata budou nejen hrát divadlo, ale připravila si i pro malé děti malování na obličej a další dílny - najdete nás v Jičíně na náměstí

- 15. 9. nás čeká Barmanský kurz I. - zájemci se mohou hlásit u pana učitele Zavřela

- 17. a 18. se budou maturanti potit u ústních maturitních zkoušek

- 17. začínají i závěrečné zkoušky

Další akce najdete v kalendáři školy. Na říjen připravujeme:

- den otevřených dveří, projektový den, účast ve dvou soutěžích - cukrářů a aranžérů,...

Štefan Klíma, ředitel školy

Všichni žáci a zaměstnanci na výpravě v Anglii jsou v pořádku. Dnes budou prohlížet Londýn. Zaměstnanci i pracovníci cestovní kanceláře přijali opatření ke zvýšení bezpečnosti celé výpravy.

V jednu hodinu ráno se výprava nalodila na trajekt a přejela na pevninu. Kolem třetí hodiny ráno vyrazila směr Belgie. Na hranicích projela bez kontrol. 

15. 11. v 10.30 se pohybuje autobus kolem města Wurzburg, výprava bude doma asi kolem 18. hodiny.

13:45 - autobus přejel hranice ČR.

17.20 Výprava z Anglie dorazila ke školy. V autobuse zůstal deštník a jakási igelitka červené barvy - jsou v ředitelně. Tak pěkné dny, výletníci. Stejně ale platí - všude dobře, doma nejlépe, že? :)

Š. Klíma

Pro naše budoucí studenty máme potěšující zprávu. Pro školní rok 2012 / 2013 budeme přijímat na nástavbové studium oboru Podnikání 60 studentů na denní studium a 60 studentů ke studiu dálkovému. Pro dálkové studium chystáme modernizaci a velké změny zejména v elektronizaci studia. Upozorňuji též, že studium je samozřejmě BEZPLATNÉ a že studentům nabízíme ubytování a stravování na Domově mládeže ISŠ, který je cca 2 minuty chůze od školy. Studenti nástavbového studia mají možnost si u nás i přivydělat při různých akcích školy - rauty, v prodejnách, v cukrářské výrobně a podobně. Studenti naší školy mohou využít též dopravy zdarma po celém Středočeském kraji. Studium v naší škole = studium v moderních, vzdušných a světlých prostorech, navíc s možností občerstvení po celý den.

Těšíme se na vás....:)

 

 

Bambini

 

Jsou chvíle, kdy člověku běhá mráz po zádech, cítí se skvěle, je pyšný a neskutečně ho těší, že může být součástí něčeho....dnes jsem to zažil při vystoupení v Templu a na Staroměstském náměstí. Máme skvělé žáky, jsem šťastný, že jsem součástí této školy. Děkuji všem za nádherný zážitek! Děkuji Ivě Benišové a celému sboru.