Sedím v ředitelně a cosi klepe na dveře. Ano, nikolive kdosi, ale cosi. Jsou to prázdniny. Zase osiří ten náš dům - velký, ale příjemný a voňavý, a bude v něm smutno, pusto a prázdno. Už v něm nebudou slyšet jásavé hlasy a štěbetání na chodbách, už v něm nebudou všude zářit pestré barvy a hlasy žáků a žaček. Po schodech už nebudou klopýtat žáci při úprku do školního kiosku. Ani omamná vůně čerstvého pečiva, která ráno vždy provoněla celou školu, už nebude poletovat školou. Nikdo nám nebude zvonit na dveře zoufalý z toho, že se nemůže do své milované školy dostat, neboť vstupní kartu ponechal kdesi doma.... Ani vtipné, jemné, krásné, přátelské a obdivuhodné paní učitelky v něm nebudou. Elegance, s níž proplouvají chodbami, se ze školy na dlouhé týdny vytratí. A co teprve kolegové, které všechny žákyně obdivují. Kolegové, kteří mužnými hlasy a přísnými pohledy "ovládají zdivočelý dav" stejně dobře jako Krokodýl Dundee divokou zvěř. I ti se na dva měsíce vypaří jak pára nad hrncem. Kdo ví, možná i duchové jeptišek se přestanou potulovat po Karmeli. :)

Dovolte mi, abych všem zaměstnancům poděkovat za těžkou dřinu dní všedních i nevšedních. Vážím si veškeré vaší práce, která byla ve prospěch školy, ve prospěch našich žáků. Jsem rád, že se podařilo nastartovat některé změny, že přemýšlíte nad tím, jak svoji práci posunout zase o kousek výše. Jsem rád, že se statečně perete s osudem naší školy. Děkuji všem těm, kteří to pochopili a není jim osud naší školy lhostejný.

Chtěl bych poděkovat i za pomoc neučitelskou, bez které bychom se také neobešli – například různá stěhování či opravy a podobně. Stejně tak děkuji zaměstnancům odbornému výcviku a domova mládeže, kteří to mají díky neustálým změnám ještě o kapánek těžší. Poděkování si zaslouží i všichni zaměstnanci z nepedagogického úseku – ani bez nich by škola nemohla existovat! Děkuji.

Všem kolegyním a kolegům i naším žákům přeji, aby prázdniny přinesly do jejich životů dny kouzelné, dny se spoustou zážitků či tajemných chvil. Dny plné dobrodružství. Dny, v nichž ani na minutu nezavládne nuda. Dny, kdy úplně vše skončí pohádkově krásným koncem. Mějte se krásně lidičky a druhého září - na shledanou. :) Štefan Klíma 

Je pět hodin a už zase drnčí budík. Dnes mě čeká den D. Ráno nám mají přivézt nové pece na cukrářskou a pekařskou dílnu. Konečně se zbavíme té staré, která je každých 14 dní v poruše a jejíž opravy stojí každý rok více, než je desetinásobek aktuální ceny této pece.

Sluníčko krásně svítí a již několikátý den nás „peče“ tak, že „blonďaté typy“ jako já jsou již notný čas „vypečení“ do růžova a je na ně božský pohled jako na selátka na rožni.

Před šestou usedám do auta, které je opět posypáno pylem z řepky tak, jako by jej někdo pocukroval žlutým cukrem. Krátce na to parkuji u školy a jakýsi šestý smysl mnou projede a informuje mě, že dnes bude opravdu „božský den“.

V klidu posnídám a přečtu si čerstvé novinové titulky – „Energii u dětí sají vyhořelí učitelé. Tři čtvrtiny pedagogů ohrožuje psychické vyčerpání“…..“Zastaralým přístupem učitelé i rodiče zabíjí nadání dětí, myslí si odborníci na vzdělávání“ (to jsou ti odborníci, co nikdy neučili a ani nemají pedagogické vzdělání)…..“Od září se bude na několika školách zkoušet nový předmět technika“…. To už ale moc v klidu nejsem. Jak oni ti novináři dokáží učitele pěkně naštvat a veřejnost proti nim poštvat. Všechny

Na základě vyhlášky č. 108/2005 Sb. se upravuje cena za ubytování v domově mládeže na 1.400,- Kč za měsíc,

a to od 1. 9. 2019. Výše měsíční úhrady za ubytování v domově se nemění, i když žák nebo student není ubytován po všechny dny v měsíci. Stravování realizujeme ve školní jídelně při SPŠ Mladá Boleslav. 

Většina pokojů je 3-lůžkových. Sociální zařízení prošlo kompletně rekonstrukcí. Po celém domově mládeže je k dispozici wi-fi připojení. Na každém pokoji je k dispozici notebook. V klubovně mohou žáci hrát na hudební nástroje či "mixovat" hudbu. 

Domov mládeže je v provozu od nedělního večera do pátečního rána.

Připravujeme navýšení kapacity domova mládeže o 35 žáků. O kapacitě budeme informovat aktuálně na webu školy. 

Ředitelství školy si vyhrazuje právo změny uvedených poplatků v závislosti na případné změně obecně platných právních předpisů pro oblast škol a domovů mládeže.

 

Pro obor PŘEDŠKOLNÍ A MIMOŠKOLNÍ PEDAGOGIKA   vypsal ředitel školy druhé kolo přijímacího řízení. Přihlášky je možno podat do 27. 6. 2019. Pro přijetí je nutno s přihláškou dodat výsledky přijímacích zkoušek z ČJ a M (oficiální zpráva z CERMATu). Následně ředitel školy stanoví termín přijímacích zkoušek - školní část, na který budete pozváni. Kritéria přijímacího řízení platí v nezměněné podobě. Pro druhé kolo je k dispozici 1 místo.

Pro obory ARANŽÉR a PEKAŘ vypsal ředitel školy druhé kolo přijímacího řízení. Přihlášky je možno podat do 27. 6. 2019. Po podání přihlášky obdržíte termín pohovoru. Pro přijetí na obor Aranžér je třeba dodat 5 výtvarných prací (podrobnosti najdete v kritériích pro přijetí - horní menu, "učební obory", "aranžér").

Pro obor INFORMAČNÍ SLUŽBY (specializace cestovní ruch) vypsal ředitel školy druhé kolo přijímacího řízení. Přihlášky je možno podat do 27. 6. 2019. Pro přijetí je nutno s přihláškou dodat výsledky přijímacích zkoušek z ČJ a M (oficiální zpráva z CERMATu). Následně ředitel školy stanoví termín pohovoru, na který budete pozváni.

V tomto článku najdete výsledky přijímacího řízení pro školní rok 2019/2020.

Maturtiní obory - zveřejněno 28. dubna, zápisové lístky odevzdejte do 14. 5. 2019. Ředitel školy vyhlašuje druhé kolo přijímacího řízení na obory Informační služby a Obchodník. Do druhého kola lze podávat přihlášky do 17. 5. 2019.

Předškolní a mimoškolní pedagogika:

Přijatí -  67, 157, 57, 228, 233, 201, 283, 96, 78, 221, 167, 276, 268, 124, 230, 107, 235, 269, 282, 137, 130, 302, 227, 240, 158, 281, 133, 196, 271, 81, 188, 155, 104, 284, 274, 59, 66, 195, 285, 105, 203, 192, 190, 305, 156, 186, 95, 226, 97, 168, 169, 204, 237, 280, 231, 267 - poslední přijatý uchazeč získal 45 bodů.

 

V červenci budou škola i školní obchod uzavřeny - zaměstnanci školy mají nárok na řádnou dovolenou.

Ředitele školy můžete kontaktovat na mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Přejeme všem krásné léto. Štefan Klíma

Po parádní akci Karmelské slavnosti už se pomalu chystáme na další vrchol školního roku. Od středy můžete na sekretariátu nebo u děvčat ze třídy PG4 kupovat vstupenky na další díl našeho Muzikálu z Karmelské střední 3 s podtitulem Rebelové. Zveme všechny žáky, jejich kamarády, rodiče, přátele a další lidičky, kteří mají rádi muzikály. Těšíme se na vás ve Škoda auto muzeu ve čtvrtek 4. 4. od 4 hodin (16.00). Videa a fotky najdete na webu níže.