Společenská akce - 135. výročí založení Českého Baráčnictva spojených s Všebaráčnickým sjezdem, který se konal 20.6.2009 v Mladé Boleslavi.

video

Studenti a zaměstnanci školy se ve školním roce 2010/11 zapojili do programu „Adopce na dálku“, který organizuje v České republice Arcidiecézní charita Praha. Vzhledem k tomu, že se jedná o projekt dlouhodobý, budeme se jím zabývat nadále.

V pátek 24. 2. proběhne první Barmanský kurz. Zahájení v 8.00 hodin. V průběhu kurzu si žáci vyzkouší všechny druhy /29/ míchaných nápojů. Cena 400,- Kč. Předpokládaný konec mezi 14.00 a 15.00 hodinou. S sebou: společenské oblečení, psací potřebu, sešit na poznámky.... Sraz před učebnou č. 44 ráno před osmou hodinou.

V cukrářské soutěži Blanický pohár ve Vlašimi získali naši žáci dvě bronzové medaile a dvě čtvrtá místa z 21 soutěžících. Dále jsme získali druhé místo v soutěži družstev. Soutěžili tito naši cukráři:

Jana Bělová - 4. místo, 2. místo

Markéta Míčová - 4. místo, 2. místo

Michal Novotný - 3. místo, 2. místo

Erika Fraitová - 3. místo, 2. místo

Moc děkuji a gratuluji žákům i paní Aleně Novákové, mistrové a panu Z. Šourkovi, zástupci ŘŠ pro dílny za skvělou přípravu a výbornou reprezentaci školy.

V životě jsem četla hodně článků, které obvykle popisovaly „co něco je“. Snad i proto mě čtvrteční burza škol ve městě Mělníku přímo vyzvala, abych se na tuto tradiční akci podívala trochu jinak a napsala „co něčím vlastně není“.

Většina z nás by tedy asi začala  nějak takhle : „Na Burze škol v Mělníku nabízely školy ze středočeského kraje své studijní a učební obory…“. Nebo: „ Již tradičně se jako každý rok konala burza škol také v městě Mělníku …“. Jenomže když máte před sebou vidinu téměř celého dne stráveného ve vydýchané místnosti kulturního domu kde všichni dáváme návštěvníkům letáčky s obory studia a vysvětlujeme návštěvníkům proč studovat právě na naší škole, tak vás napadne, jestli je právě tohle ten nejúčinnější způsob jak získat v příštím roce nové uchazeče o studium na naší škole.

Zde naleznete fotogalerii z burzy středních škol v Nymburce a Mělníku.