Karmelské slavnosti 2021 jsou úspěšně za námi. Krátké ohlédnutí za slavnostním dnem připravil pan ředitel:

 

Dámy a pánové, dnes v pět ráno začal v naší škole jeden z nejnáročnějších ale zároveň i jeden z nejkrásnějších dní. Po dvou měsících příprav a přes obavy, že nám Covid akci překazí, jsme se dočkali a dnes ráno (po otestování všech účastníků soutěží) zahájili Karmelské slavnosti. Soutěžní přehlídka cukrářů, pekařů, designerů a barmanů zaplnila celou naši školu a přilehlé prostory. Kostel u naší školy byl opět „napěchován“ neskutečnými až úžasnými výrobky žáků. Vůbec jsem nezáviděl porotě jejich tvrdou řeholi. O to více jsem rád, že vítězové se rekrutovali ze všech zúčastněných škol a že často vyhráli ti, které jsem v duchu oceňoval i já osobně nejvíce.

V hudebním sále probíhala od rána barmanská soutěž. Krátce po poledni jsme se kochali krásou při módní přehlídce. Den to byl náročný, ale přinesl všem krásné zážitky.

Jsem rád, že jsme zvládli s úsměvem na rtu vyřešit všechny drobnosti, které se v průběhu dne objevily. O to tu totiž jde. Naučit se, že život nefunguje jen tak, jak si naplánujete, či přejete. Těší mě, že se na organizaci opět podíleli nejen zaměstnanci, ale převážně naši žáci. Byli příjemní, usměvaví a fajn. A ano, občas potřebovali poradit, nebo s něčím pomoc. Ale i o tom je život. Myslím, že vše žáci zvládli s noblesou – a já jim za to moc děkuji. Věřím, že zkušenosti se jim jednou budou náramně hodit. Děkuji i všem zaměstnancům, protože pro ně to byl den obzvláště náročný. Všichni končili mega unavení, ale věřím, že s fajn pocitem z povedeného dne. Takový pocit totiž nyní cítím.

Chtěl bych poděkovat i všem školám, které přes nepříznivé podmínky přijely. Ano, bylo málo času na přípravu. Ano, zrovna tento týden byl svátek a mnohde i ředitelská volna. O to více si vážíme účasti všech. Děkujeme paní učitelky. Děkujeme žákům z celé republiky, od Chomutova, přes Trutnov, po Světlou n. S., Svitavy, Lomnici nad Popelkou, Beroun až po České Budějovice či Brno. A děkujeme i vedení středních škol, které účast svým žákům umožnilo.

Závěrem bych ještě jednou chtěl „vyseknout poklonu“ všem z naší školy. Připravit letošní soutěž bylo náročnější a složitější. Jsem rád, že máme ve škole tolik bezvadných žáků a tolik pracovitých zaměstnanců. Děkuji. Jsem na vás všechny hrdý!

 

Je to fajn pocit vést školu s takovými zaměstnanci a žáky. Děkuji, jsem rád, že mám tu čest být ředitelem a vést takový kolektiv.

Štefan Klíma

 

Fotogalerie ze slavností: 

 Karmelské slavnosti - fotogalerie

Obrovský úspěch cukrářů jsme zaznamenali dnes ve Vlašimi. Kristýna Landová a Anička Schánělcová s dortem "Dýně" vyhrály a

Po dvou dnech příprav jsme se v sobotu v půl třetí ráno vydali mikrobusem na cestu z Mladé Boleslavi do Jihlavy na Cukrářský festival Dortisimo 2015. Děvčata opět vezla své dorty (šestipatrový a třípatrový) na klíně a já coby šofér jsem se modlil, aby přežila děvčata i přežily dorty.

Cukrářské slavnosti ukázaly nové trendy, skvělé výtvory cukrářů nejen z ČR, ale i z Polska, Slovenska, Německa, Maďarska a dalších zemí. Novým kouzelným trendem jsou květiny z jedlých cukrů. Fantastické!!!

KarmelCup

 

 

Ve středu 20.2.2013 se zúčastnilo osm závodnic ( dvě čtyřčlenná družstva) naší školy okresního kola ve šplhu dívek na tyči pořádaného v rámci soutěží AŠSK ČR.

Soutěžily jak jednotlivkyně, tak družstva škol, ze kterých se započítávaly tři nejlepší závodnice. Každá z dívek měla tři pokusy, přičemž dva lepší časy se sčítaly.

Ve 24 členném startovním poli se reprezentantky naší školy neztratily. Nejlepšího umístění v jednotlivkyních dosáhla Jana Součková (třída OB4) – 9.místo. Její čas 4,31 sec. je také letošním nejlepším výkonem ve škole (!). Dařilo se též dalším našim závodnicím – na 10.místě Veronice Kubrové (EP3), 11. Petře Herclíkové (EP3) a 13. Simoně Literové (OIS1).

V soutěži družstev se dokonce po sečtení všech časů umístilo družstvo ISŠ „A“ (ve složení Součková, Fliegerová, Kubrová, Literová) na skvělém 3.místě za Gymnáziem J.Pekaře a vítěznou Obchodní Akademií.

Naše dívky se tak statečně vypořádaly jak s přísnými pravidly soutěže (čas se „mačkal“ při prvním pohybu kterékoli části těla), tak s technikou a taktikou disciplíny a i přes do krve odřené nárty chodidel některých závodnic (Jani, neboj, než se vdáš… :-) ) se jim podařilo podat kvalitní výkon.

Děkuji všem soutěžícím za snahu a výbornou reprezentaci školy, gratuluji bronzovému družstvu a budu se těšit třeba hned za týden na závodech v silovém víceboji dívek nashledanou.

Školu reprezentovaly: „A“ – Součková, Fliegerová, Literová, Kubrová

                                    „B“ – Hozmanová, Herclíková, Šedová, Horáčková 

Foto ze soutěže najdete v nejbližších dnech ve fotogalerii.

 

Ve čtvrtek a v pátek jsme si pořádně zasportovali:

 

Školní turnaj v přehazované

Již tradičně se v předvánočním čase koná v tělocvičně naší školy turnaj třídních družstev v přehazované. Nejinak tomu bylo i letos, kdy se do soutěže přihlásily všechny třídy školy, některé dokonce postavily i dva týmy a konečné číslo čítalo 21 družstev (!). Utkání byla rozehrána ve 4 skupinách, z kterých vzešly po více jak třech hodinách zápolení 4 týmy s největším počtem získaných bodů. Ty postoupily do finále a bojovaly o medaile a další drobné ceny. Vítězi skupin se staly týmy : N2, N1B B, OB4 A, N1B A. Zlaté medaile si nakonec vybojovali hráči a hráčky OB4 A ve složení D.Breinl, J.Fryk, J.Součková, D.Doležalová, D.Fliegerová.

Gratulujeme a děkujeme za bojovnost a snahu všem týmům, ať už se umístily na kterémkoli místě.

Vítězná družstva:                    

       1. OB4 A

       2. N2

       3. N1.B B

 

Florbalový turnaj dívek středních škol

Vybrané dívky naší školy se zúčastnily v pátek 14.12.2012 ve Sportovní hale Okresního kola ve florbale „O pohár Orion Cup“.

Zápasy probíhaly ve dvou skupinách. Naše ISŠ MB se utkala postupně ve skupině A se SOŠ a SOU MB (0:3), SŠ Gastronomie (0:1) a SSŠ MAJA (1:0). Děvčata se postupně rozehrávala, zvykala si na daleko větší rozměry hřiště, než v naší školní tělocvičně a od druhého utkání byla vyrovnaným soupeřem. Naše hráčky měly především ve druhém zápase několik šancí před soupeřovou branou, ale ta jakoby byla zakletá. Minutu a půl před koncem zápasu jsme smolně inkasovaly a přišly tak alespoň o cennou remízu, která se v konečném zúčtování projevila jako osudová. V posledním utkání bylo naším hlavním cílem skórovat. To se podařilo zásluhou Heleny Kubrové a po opět výborném výkonu naší brankářky Adély Luňákové děvčata zápas vyhrála. Ve skupině A tak obsadily naše hráčky 3. místo a jeden jediný gól je dělil od postupu do bojů o bronz.

Přesto, nebo právě proto, zaslouží celý tým pochvalu za neskutečnou bojovnost, snahu, nejhlasitější povzbuzování v hale a touhu po vítězství. Dívky se dokázaly poprat i s nemilou skutečností – náhlé onemocnění naší jediné profesionální hráčky v poli a i jako „amatérky“ předvedly pohlednou hru, o čemž svědčí i zájem ředitele celého turnaje Ing. T.Suchého o posílení florbalového týmu dívek Mladé Boleslavi o naše hráčky. Konečné 5. místo na turnaji a předvedená hra je určitě příslibem do příštích let.

Naši školu reprezentovaly : A.Luňáková – H.Kubrová, (P.Kocmánková), V.Šrajlová, V.Šrajerová, V.Kubrová, A.Topolová – E.Kopřivová, M.Škaloudová, S.Boháčková, K.Toboličová, (V.Nováková), K.Rulcová

Florbal2012bc

Naše studentky Anežka Demeterová a Katka Robovská slavily velký úspěch. Tým našich studentů třídy IS2 se zapojil do 2. ročníku projektu Příběhy bezpráví z místa, kde žijeme. V pátek 15. června proběhlo setkání všech studentských týmů v Praze. Náš tým skvěle reprezentovaly Anežka Demeterová a Kateřina Robovská. Anežka s Katkou suverénně představily práci celého týmu a sklidily svou prezentací uznání a obdiv ostatních týmů. Naše studentky získaly největší počet hlasů a vyhrály volbu o nejlepší prezentaci. Jejich úspěch tak korunuje půlroční vynikající práci celého týmu. Vystoupení Anežky a Katky můžete vidět na

https://www.primyprenos.cz/detail.php?zaznam=1042&year=2012&pos=2