Je něco málo před pátou ranní a sousedovic kohout už zase kokrhá. Dnes mě čeká den D. Hned od rána nás čekají přijímací zkoušky z tělocviku, hudebních dovedností a pohovory. K tomu pokračuje ve škole všemi velmi oblíbený audit hospodaření školy. A aby toho nebylo málo, řešíme ještě maturity a závěrečné zkoušky, k tomu

Třídní schůzky - v pondělí 29. 6. od 17.00 hodin učební obory - video konference s ředitelem školy, od 17.30 hodin maturitní obory.

Zde najdete záznam z video třídní schůzky, včetně odpovědí na dotazy rodičů:   

https://youtu.be/PJ-ysbhdBYQ

V průběhu video třídních schůzek budete moci psát dotazy řediteli školy - na facebookovém profilu školy, který je volně dostupný, nebo přímo na mail  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Nejčastější dotazy:

IS - praxe si domlouvá žák v průběhu prázdnin, praxi bude mít vždy v pondělí po celý školní rok, smlouvy najdete v horním menu v odkaze školní dokumenty, praxe je učební, není tedy finančně ohodnocená. Praxi je možné domluvit např. v - knihovnách, knihkupectví, na úřadech, v cestovních kancelářích, v turistických centrech, tedy všude tam, kde se pracuje s informacemi. Praxe budou zahájeny 7. 9. 2020. Smlouvy žáci přinesou 1. 9. a škola je ihned zaúřaduje.

Domov mládeže bude otevřený od 31. 8. od 17.00 hodin, na DM jsou k dispozici klávesy a kytary. Nástup je možný i v pondělí 1. 9. v průběhu dne. 

První týden v září je SUDÝ. 

 

Žákem naší školy se každý přijatý uchazeč stává až dnem 1. 9., proto můžeme různá potvrzení vystavovat až od tohoto data. Všichni žáci první den školy obdrží mimo jiné potvrzení o studiu. Poslední týden v srpnu potvrzujeme průkazky na autobusy a vlaky. Je však třeba je mít předvyplněné a mít na nich nalepenou fotografii. 

 

od 17.30 hodin maturitní obory - video konference s ředitelem školy.  

Vysvětlivky: AR1 = obor Aranžér, první ročník. CPE1 = společná třída cukrářů a pekařů, první ročník.

IS1 = Informační služby, první ročník. PG1 = Předškolní a mimoškolní pedagogika, první ročník.

Další informace - program třídní schůzky, učebnice a pomůcky... naleznete zde:

Výsledky přijímacího řízení - maturitní obory:

Tento článek vznikl 28. 2. 2020 a byl průběžně doplňován. 

25. 6. 2020

Dnešním dnem končíme cyklus v rámci článku karanténa. 

Byla to zvláštní doba. Dlouho jsme se s většinou žáků neviděli. To však zítra končí.  Nyní je najednou před námi den, kdy se na zhruba 120 minut sejdeme všichni v naší matičce škole. Opět po více než sto dnech zasedneme do našeho společného prostoru, trošku se ohřejeme, vyfotíme se, dáme "výzo" a "hned" zase půjdeme. A zase nám naše alma mater - příjemná a voňavá osiří a bude v ní smutno, pusto a prázdno. 
Už v ní nebudou slyšet jásavé hlasy a štěbetání na chodbách, už v ní nebudou všude zářit úsměvy slečen a mladíků. Ani vtipné, noblesní a přátelské paní učitelky v ní nebudou.  A co teprve kolegové, statní šohajové. I ti se na dva měsíce vypaří jak pára nad hrncem. Inu, budeme to muset vydržet. Ani vůně pečiva a dalších dobrot už nebude taková. Dva dlouhatánské měsíce bez školy. Ufff...
Přeji vám všem - zaměstnancům a žákům - hodně krásných a slunečných dní, hodně zábavy, spoustu vzrušujících zážitků, nějaké to tajemno a hlavně, ať vše ve vašem životě vždy dobře dopadne a prvního září se zase všichni sejdeme. Mějme se moc fajn - My všichni školou povinní. 
Štefan Klíma

 

21. 6. 2020

Vážená maminko, vážený tatínku, vážení rodiče,
deset měsíců letošního školního roku uplynulo. Čeká nás poslední týden, ve kterém ještě žáci poslední třídy maturují a žáci dvou tříd dělají ústní závěrečné zkoušky.  Děvčata ze třídy PG4 ještě donazkouší "Muzikál z Karmelské střední 4" a natočí jej. 

Tento školní rok byl pro všechny - žáky, učitele, rodiče - nejnáročnějším v dlouhé historii posledních desítek let. Snažili jsme se rychle reagovat na situaci po 11. březnu (oproti ostatním školám jsme přijali řadu opatření už v únoru). Zavedli jsme distanční výuku a věřte, že jsme ji neustále ladili a vylepšovali a že se ji snažíme i v posledních dnech ještě upravovat tak, aby byla funkční a smysluplná. Na druhou stranu je také pravda, že jsme museli příliš často měnit různá opatření, neboť MŠMT nebylo školám zrovna nápomocno.
Přesto si myslím, že jsme situaci ustáli a že jsme v rámci možností druhé pololetí zvládli. 

Chápu, že rodiče zejména žáků třetích a čtvrtých ročníků měli a mají obavy, zda se vše zvládne. Jsem přesvědčen, že ano, tak jako jsme zatím úspěšně odmaturovali a stejně tak úspěšně zvládáme závěrečné zkoušky.
Již nyní promýšlíme řadu opatření pro příští školní rok. A věřte, budeme připraveni.  

Vážení rodiče, chtěl bych Vám všem poděkovat za spolupráci, za trpělivost a za pochopení. Dovoluji si Vám v příloze zaslat Certifikát naší školy. Vážíme si Vás a jsme rádi, že máme tu čest spolupracovat s Vámi a že jste nám svěřili Vaše děti.

V pátek rozdáme našim žákům vysvědčení a začneme připravovat nový školní rok. Žákům nastane zasloužený odpočinek a Vám rodičům snad trocha klidu. Přeji Vám za celý náš sbor pracovníků krásné letní dny, pevné zdraví a těším se s Vámi opět v září na shledanou. 
Mgr. Štefan Klíma

Ve čtvrtek a v pátek se naše škola prezentovala na veletrhu v Lysé nad Labem. Překvapil nás veliký zájem veřejnosti, a to natolik, že jsme museli v pátek přivézt nové propagační materiály i nové výrobky našich žáků. 

Chtěl bych poděkovat všem žákům (cukrářům a pekařům, žákům oboru informační služby a obchodník a žákům oboru předškolní a mimoškolní pedagogika) a všem učitelům, kteří se podíleli na našem úspěchu. Stánek byl tentokrát laděn svatební tematikou. Celou akci vedla paní učitelka Pešková, která s žáky připravila i podiovou prezentaci naší školy.

Po oba dva dny vládla v našem veletržním stánku krásná pohoda a všichni návštěvníci chválili výborné pečivo (chléb, karlovarské rohlíky, anglické rohlíky, koláče...) a nádhernou a výbornou cukrařinu (dorty, muffiny, svatební koláčky...).

Ještě jednou všem moc děkuji. Štefan Klíma

  

Na středu 12. 2. 2020 jsme naplánovali další kolo přijímacích zkoušek nanečisto a den otevřených dveří. 

Program:

Den otevřených dveří od 9.00 do 17.00 hodin. 

Přijímací zkoušky nanečisto "Předškolní a mimoškolní pedagogika - od 8.00 do 11.30 hodin - tělocvik, hudební dovednosti. Informace k oboru vždy v každou celou hodinu v učebně č. 32 (9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00). Ostatní obory průběžně po celý den.

Písemné testy z matematiky se píší od 12.00 hodin a z českého jazyka od 13.45 hodin. Výsledky s žáky proberou vyučující ihned. Testy si žáci odnesou domů. 

Na přijímací zkoušky nanečisto je třeba se přihlásit mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do předmětu - termín a do zprávy jméno, přijmení, základní školu a na co se hlásíte. Všechny tyto služby poskytujeme zájemcům zdarma

Přejeme všem pěkné dny. :)

Štefan Klíma, ředitel školy

 

Rodinu jedné naší spolužačky postihla nešťastná událost - vyhořel jim dům a přišli o veškerý majetek. Žákyně naší školy přišly s nápadem, abychom vymysleli sbírku. Nápad jsme zpracovali (trochu v duchu nádherného filmu "Pošli to dál") a dnes jsme vyhlásili sbírku - finanční (každý žák či zaměstnanec mohou přispět libovolnou částkou buď přes třídní učitele nebo na sekretariátu školy), dále pomůckovou (je možno přispět věnováním učebnice či učebnic pro obor PG, papírnických potřeb a podobně) a za třetí věnováním oblečení - dívčí velikost M/L, či na chlapce 10 let (bratr) - případně hračky pro chlapce. Předem bych chtěl moc poděkovat za solidaritu a za pomoc naší spolužačce. Již v průběhu dne se nabídla cukrářská dílna, že vyrobí speciální edici muffinů a výtěžek z prodeje věnuje do sbírky. Jedna ze tříd věnuje 2.000,- Kč z mincování ze sobotního plesu - také nádherné gesto. Věřím, že se přidají i další.

Předem moc všem děkuji. Štefan Klíma, ředitel školy

 

Jedná se o neveřejnou - interní sbírku naší školy.

 

 

Skvělý úspěch naší školy v Brně!!! Náš tým ve složení Petr Libich, Natka Salačová, Matěj Poláček a Petr Šíma obsadil 3. místo

v manažersko marketingové soutěži Business Point 2020. Soutěže se účastnily střední školy z celé republiky. 

Gratulujeme a jsme náležitě hrdí na naše žáky!!!