Tento článek je průběžně doplňován.

26. 3. 2020

Dnes jsem vyvěsil na budovu školy vlajku ČR jako projev obrovské úcty ke zdravotníkům, záchranářům, hasičů, policistům, vojákům, šičkám roušek, prodavačům, řidičům, ale i učitelům, dobrovolníkům a všem dalším "lidičkám", kteří bojují s tou příšerou, co se o nás pokouší. Za celou naši školu děkujeme všem. Děkujeme a posíláme energii do dalších bojů. Společně to dokážeme, společně vyhrajeme. Štefan Klíma a celá ISŠ a SPgŠ, Mladá Boleslav.

 

Přijímacího řízení pro učební obory - pohovory budou nahrazeny telefonickým rozhovorem s uchazečem. Přijímací řízení maturitních oborů se řídí pokyny státu. Termín bude stanoven 14 dní po obnovení školní docházky.

U oboru Předškolní a mimoškolní pedagogika bude školní část redukována. TV - zůstane pouze švihadlová školka. VV - práce žáci vypracují den předem doma a přivezou s sebou do školy. HV - zůstane zazpívat rozloženě akord. Čtenářské dovednosti budou posouzeny při pohovoru. Termíny budou každému žákovi načasovány a bude třeba přesně dodržovat časové rozpětí. Taktéž bude třeba si s sebou přivézt veškeré potřebné pomůcky (včetně švihadla). I školní část proběhne až po návratu žáků do škol. 

 

 

24. 3. 2020

Poslanci dnes upravili některé body školského zákona týkající se maturit, závěrečných zkoušek a přijímacích zkoušek. Legislativní proces ale není u konce. Podrobnosti okomentujeme, jakmile bude vše finálně schválené. Každopádně dnes nikdo neví, kdy se žáci vrátí do škol. Od toho se vše bude odvíjet. Držte se lidičky. :)

 

23. 3. 2020

Informace k maturitám, přijímacím zkouškám a závěrečným zkouškám.

Maturity - ruší se písemná práce z ČJ a CJ. Maturity budou zahájeny 21 dní po návratu žáků do škol. 

Přijímací zkoušky - proběhnou pouze v jednom termínu, a to 14 dní po návratu žáků do škol. Pozvánky ani další informace zatím CERMAT školám neposkytl, proto je škola ani nemůže uchazečům a rodičům poslat. 

Závěrečné zkoušky - budou zahájeny 14 dní po návratu žáků do škol. 

Všechny termíny jsou závislé na tom, když se žáci vrátí do škol. Zatím se jedná o návrhy ministra školství, rozhodnout musí poslanci - musí schválit změnu zákona. Další verze může vzniknout poté, když žáci nenastoupí do školy do konce května. 

 

22. 3. 2020

Přejeme všem naším žákům a zaměstnancům a jejich rodinám hodně zdraví a hodně moc sil vyrovnat se s nelehkou situací, která civilizaci potkala. 

Zároveň děkujeme všem našim zaměstnancům a žákům za pomoc - mnoho z vás šije roušky, pomáhá v různých organizacích a pomáhají i s donáškou věcí potřebným. Naše škola je i jednou z těch, které mají pohotovost pro případ nouze. 

Chápeme, že situace je v mnoha rodinách složitá. Proto se snažíme nastavovat distanční výuku v rozumné míře. Zároveň děláme vše pro to, aby maturanti úspěšně odmaturovali a učni složili závěrečné zkoušky. Hodnocení je v současné chvílí spíše motivační, a tak to má být. Těší nás, že většina žáků plní zadání rychle a správně. Nebojte se však zeptat, pokud bude něco, čemu nerozumíte.

Ještě jednou přejeme všem pevné zdraví, co nejvíce pohody, klid, co nejvíce důvodů pro úsměv na rtu. Odpočívejte, sportujte a načerpejte energii do dalších dní.  A věřte, vše dobře dopadne. Na konci každého tunelu svítí světlo. Po každé odporné bouři zase jednou vysvitne hřejivé sluníčko. :)

Štefan Klíma s vedením školy. 

 

Ve čtvrtek a v pátek se naše škola prezentovala na veletrhu v Lysé nad Labem. Překvapil nás veliký zájem veřejnosti, a to natolik, že jsme museli v pátek přivézt nové propagační materiály i nové výrobky našich žáků. 

Chtěl bych poděkovat všem žákům (cukrářům a pekařům, žákům oboru informační služby a obchodník a žákům oboru předškolní a mimoškolní pedagogika) a všem učitelům, kteří se podíleli na našem úspěchu. Stánek byl tentokrát laděn svatební tematikou. Celou akci vedla paní učitelka Pešková, která s žáky připravila i podiovou prezentaci naší školy.

Po oba dva dny vládla v našem veletržním stánku krásná pohoda a všichni návštěvníci chválili výborné pečivo (chléb, karlovarské rohlíky, anglické rohlíky, koláče...) a nádhernou a výbornou cukrařinu (dorty, muffiny, svatební koláčky...).

Ještě jednou všem moc děkuji. Štefan Klíma

  

Na středu 12. 2. 2020 jsme naplánovali další kolo přijímacích zkoušek nanečisto a den otevřených dveří. 

Program:

Den otevřených dveří od 9.00 do 17.00 hodin. 

Přijímací zkoušky nanečisto "Předškolní a mimoškolní pedagogika - od 8.00 do 11.30 hodin - tělocvik, hudební dovednosti. Informace k oboru vždy v každou celou hodinu v učebně č. 32 (9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00). Ostatní obory průběžně po celý den.

Písemné testy z matematiky se píší od 12.00 hodin a z českého jazyka od 13.45 hodin. Výsledky s žáky proberou vyučující ihned. Testy si žáci odnesou domů. 

Na přijímací zkoušky nanečisto je třeba se přihlásit mailem na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do předmětu - termín a do zprávy jméno, přijmení, základní školu a na co se hlásíte. Všechny tyto služby poskytujeme zájemcům zdarma

Přejeme všem pěkné dny. :)

Štefan Klíma, ředitel školy

 

Rodinu jedné naší spolužačky postihla nešťastná událost - vyhořel jim dům a přišli o veškerý majetek. Žákyně naší školy přišly s nápadem, abychom vymysleli sbírku. Nápad jsme zpracovali (trochu v duchu nádherného filmu "Pošli to dál") a dnes jsme vyhlásili sbírku - finanční (každý žák či zaměstnanec mohou přispět libovolnou částkou buď přes třídní učitele nebo na sekretariátu školy), dále pomůckovou (je možno přispět věnováním učebnice či učebnic pro obor PG, papírnických potřeb a podobně) a za třetí věnováním oblečení - dívčí velikost M/L, či na chlapce 10 let (bratr) - případně hračky pro chlapce. Předem bych chtěl moc poděkovat za solidaritu a za pomoc naší spolužačce. Již v průběhu dne se nabídla cukrářská dílna, že vyrobí speciální edici muffinů a výtěžek z prodeje věnuje do sbírky. Jedna ze tříd věnuje 2.000,- Kč z mincování ze sobotního plesu - také nádherné gesto. Věřím, že se přidají i další.

Předem moc všem děkuji. Štefan Klíma, ředitel školy

 

Jedná se o neveřejnou - interní sbírku naší školy.

 

 

Skvělý úspěch naší školy v Brně!!! Náš tým ve složení Petr Libich, Natka Salačová, Matěj Poláček a Petr Šíma obsadil 3. místo

v manažersko marketingové soutěži Business Point 2020. Soutěže se účastnily střední školy z celé republiky. 

Gratulujeme a jsme náležitě hrdí na naše žáky!!!  

Před pár hodinami se přehoupl rok s devatenáctkou na konci do minulosti. Začínáme žít ten s magickými dvacítkami. Ano, začal rok 2020.  V našem školním přání přejeme všem lidem, aby to byl rok pohádkový. Tedy alespoň takový, aby v něm vždy vše nakonec dobře dopadlo. Přejeme též všem, aby se plnily jejich sny i tajná přání.

Je fajn mít sny a přání. Tak jako jsem měl já sen, když jsem nastupoval na Karmel. Sen, který se mi sice pomalu, ale přeci jen plní. A já věřím, že se i splní. Věřím v něj, a každým dnem za ním mířím. Kdysi dávno o mně kdosi řekl, že jsem buldok. A věřte, jsem. Mým snem je řídit školu, která bude moderní, a i nadále neustále se vyvíjející.